Richelled Mead - Vampýrská Akademie

12.01.2010 18:16

V poslední době vychází spousta knih s upírkou tématikou. Určitě nejsem jediná, která toto na pultech v knihkupectví zaznamenala. A hned tak se ani neomrzí, tedy podle mě minimálně do doby, než bude natočen i poslední díl světově nejznámější upírské ságy Twilight.

Snad každý ví, o čem tato známá sága vypráví, a proto jsem si pro vás připravila jinou upírkou ságu, kde jsou upíři představeni trochu jinak, než nám je představila Stephanie Meyer. Sága se jmenuje VAMPÝRSKÁ AKADEMIE a poděkovat za tuto ságu můžeme anglické spisovatelce Richelled Mead.

V této sáze jsou stále upíři rozděleni na ty „hodné“ a taky na ty „zlé“. Richelled Mead nám upíry představuje v takovém světle, že ti co stále zastávají teorii, že upír je nestvůra skrývající se ve stínu a zabíjející mladé panny, bude nucen toto postavení přehodnotit, nebo se raději ani do knihy nepouštět, protože upíři v této sáze jsou nejen kultivovaní, ale dokonce i společenští. Přesto jejich život není vůbec jednouchý.

Problémy ve světě těch „hodnějších“ – Morojů přinášejí jejich zlý protivníci Stigojové. Zatímco Morojové se živí krví dobrovolných dárců, Strigojové zabíjejí jenom z toho pocitu, že mohou vládnout nad lidským životem. Strigojové se snaží Moroje zničit a ti se před nimi schovávají za brány ústavu, zvaném jako Akademie. Kniha začíná ve chvíli, kdy se do jedné takové Akademie vrací po dvou letech dhampýrka Rose se svou kamarádkou, Morojskou princeznou, Lisou.

Obě se opět zapojí do klasického kolejského života, který na Akademii probíhá. Pokračují ve svém vzdělávání, ale ukáže se, že ani za branami Akademie nejsou v bezpečí. Lisa se totiž ukáže jako jedna z nejmocnějších Morojek od sv. Vladimíra, zakladatele Akademie, a proto se ji snaží využít dokonce její strýc, na smrt nemocný, princ Daškov.

První díl románu, který se na pultech knihkupectví objevil na podzim minulého roku, jsem si koupila hned po jeho vydání, a naprosto mě uchvátil. Byl psán poutavou formou s trochou tajemna a, pro dívky velmi podstatnou, láskou. S netrpělivostí proto očekávám, kdy bude v knihkupectví k dostání i druhý díl této skvěle napsané ságy s podtitulem MRAZIVÝ POLIBEK, který by měl vyjít již v únoru tohoto roku.

 Petra Kozáková - Petronela

Diskusní téma: Richelled Mead - Vampýrská Akademie

Titulek: VA Vložil: Rock Datum: 10.02.2010

Naprosto souhlasím, a taky netrpělivě čekám na další díl. :)

Titulek: Re: VA Vložil: Peťa Datum: 10.02.2010

Ano, tahle knížka je bezpochyby dobře napsaná, už mám druhý díl rezerovaný v knihkupectví a třetí by měl vyjít někdy v červnu nebo červenci na což se hrozně těším :o)

Přidat nový příspěvek