Richelled Mead - Vampýrská Akademie 2 - Mrazivý polibek

05.03.2010 16:04

Ahojky, lidičky! Pro ty, co to ještě neví, mám skvělou zprávu a to tu, že se na pultech našich nejoblíbenějších obchodu – knihkupectví, objevila druhá kniha ze série Vampýrské Akademie s podtitulem MRAZIVÝ POLIBEK.

Již od poloviny ledna jsem na tuto knihu čekala, a když se mi z knihkupectví v polovině týdne ozvali, že jim konečně přišla, vůbec jsem nemeškala a šla si ji koupit. Ještě ten večer jsem se dala do jejího čtení a dnes je pátek a mám ji přečtenou. V každé nudnější hodině byla na mojí lavici a já četla a četla …

Teď se vám můžu svěřit se svými dojmy k této knize. Během čtení se ve mně střídaly pocity naštvání, nehorázného napětí a potom štěstí. Když jsem knihu dočítala, měla jsem na tváři takový ten blažený úsměv, protože jsem byla dočasným koncem neskutečně spokojená.

Autorka opět nezklamala, a jak jsem si zatím mohla z anglických poznámek přečíst, ani to v následujících třech dílech neplánuje. Vypadá to, že příběh bude napínavý až do konce, anebo hlavně na konci stejně jako i tato kniha?

Posledních padesát stránek jsem si myslela, že kniha skončí nějak neukončeně, ale spletla jsem se. Byly to bezchybně napsaný příběh, který jistě stojí za přečtení. Chvílemi jsem sice mívala trochu potíže s tím, že Morojové a vlastně i Dhampýři jsou vzhůru v noci a přes den spí, hlavně tehdy, když byli kvůli útokům Strigojů donuceni odjet do zimného střediska, kde se naše hlavní hrdinka seznámí s královským Morojem Adrianem, který má až nepřirozené charisma.

V knize se také objeví i Rosina matka Janina. Rose ji nejprve ze začátku vyčítá, jak se k ní chová, ale díky Dimitrijovi a ostatním událostem, kterým musí čelit, předčasně vyzraje a navíc získá své první dva molnijské znaky značící počet jí zabitých Strigojů.

Jestli chcete vědět, co všechno jsem myslela těmi událostmi, díky kterým vyzrála, budete si to muset sami přečíst, rozhodně nebudete litovat. Chvíli se sice Rose chová jako malý rozmazlený fracek, ale pak se změní v rozhodnou ženu, která stojí v čele skupinky dhampýrů a morojů, kterým jde o život a s její pomocí vyváznout, tedy ne všichni…

Avšak, jak už jsem se zmínila, nemohu vám zde převyprávět celý příběh, jenom můžu opět pochválit autorku, které se brilantním způsobem podařilo promíchat problémy dospívající dívky s kluky, rodiči i svým okolím a vytvořit z toho tento báječný román. Stejně jako při dočtení prvního dílu, ani teď se nemůžu dočkat na třetí část s podtitulem STÍNEM POLÍBENÁ, která by se měla objevit na pultech našich knihkupectví někdy začátkem června, což si samozřejmě nenechám ujít a vy se budete moci těšit na moji recenzi

Autor: Petra Kozáková - Peťa

 Ještě bych si dovolila upozornit, že v rubrice Filmy a Knihy najdete ukázky původních přebalů na knihy

Diskusní téma: Richelled Mead - Vampýrská Akademie 2 - Mrazivý polibek

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek