Michael Jackson - This is it

09.01.2010 23:08

 

 

„To je ono“, tak se měl jmenovat největší koncert tisíciletí. Velký comeback krále popu Michaela Jacksona byl na spadnutí, ale bohužel díky tragickým událostem, které tento velkolepý projekt zastavily, neměl koncert „This is it“ nikdy spatřit světlo světa ve finální podobě. Náhlá smrt zpěváka všechny naprosto šokovala. Zemřel pouze osm dní před odletem do Londýna na kostýmové zkoušky. Režisér a choreograf Kenny Ortega a jeho tým se však rozhodli přenést poslední měsíce Michaela Jacksona na filmové plátno a ukázat tak všem jeho fanouškům pravou tvář slavného krále, který dnem i nocí po celé měsíce tvrdě dřel na svém chystaném koncertu.

S velikým očekáváním jsem si ihned po zjištění, že dokument o posledních dnech života Michaela Jacksona přijde do kin, zarezervovala lístky a těšila se na tento velkolepý zážitek, který producenti tohoto dokumentu slibovali. Opona se roztáhla, sálem se rozléhají největší hity Jacksona a na plátně se objevily uplakané tváře všech tanečníků, kteří dostali možnost být jeho pravou rukou při velkém comebacku na světovou hudební scénu. Přesouváme se zpátky v čase a jsme svědky vystoupení Michaela Jacksona před médii, kdy oznamuje, že odehraje v Londýnské O2 aréně deset koncertů. Lidé šílí a Michael se znovu dostává do povědomí médií. Lístky jsou vyprodány tak rychle, že se počet koncertů rozšíří na padesát a Michaelovo zkoušení začíná.

Postupně vidíme všechny nazkoušené písničky, prokládané natočeným materiálem, který běží v pozadí. Michael Jackson se mi v tomto dokumentu jeví jako velmi milý a přátelský člověk. Nejsou na něm poznat žádné hvězdné manýry, kde by si svou pravdu vynucoval tím, že on je „superstar“. Ne, Jackson je ke všem velmi přátelský, a jakmile se někomu něco povede, rád ho za to odmění pochvalou, kterou nešetří. Všichni s ním jednají s velkou úctou, mají strach, aby se mu něco nestalo, a neustále se ho ptají, zda se mu líbí, jak vypadá scéna, taneční prvky či muzika. Film vás natolik pohltí, že vás mrzí, když se na plátně ukáží závěrečné titulky doplněné úžasnou skladbou „This is it“ a „Heal the World“. Teprve tento film ukázal, jak Jackson tvrdě pracoval na každém kousíčku chystaného koncertu, ale i přesto mě překvapuje jeho náhlá smrt. Věřím, že byl neskutečně vyčerpaný, ale během zkoušek vypadal tak vitální, že nelze věřit tomu, že pár dní na to zemřel.

Tento film ve Vás vyvolá úctu a ujistí Vás, že i v padesáti letech mu patřilo celé jeviště a všichni se mu mohli klanět za jeho pěvecké a taneční umění, ale přede vším Vás utvrdí v tom, že Michael Jackson byl, je a bude vždy právem označován za „Krále Popu“.

Hana Průchová - Haňulka

Diskusní téma: Michael Jackson - This is it

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek